29. veljače Grad Dubrovnik je održao sastanak povodom izrade Strateškog dokumenta: Slika zdravlja grada Dubrovnika. Na sastanku je sudjelovala DEŠA, kao i različite institucije i organizacije civilnog društva koje djeluju na području grada Dubrovnika: UO za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo, Vrtići Dubrovnik, ZZJZDNŽ, nekoliko škola, Centar za rehabilitaciju Josipovac, Udruga Poseban prijatelj i dr.
Sastanak je održan u Velikoj vijećnici grada Dubrovnika.
Grad Dubrovnik je predstavio Izvješće o postignućima i rezultatima projekta Dubrovnik zdravi grad prema različitim prioritetnim područjima. Naglašena je potreba izrade strateškog dokumenta u kojem će se nabrojati prioritetna područja za programsku i financijsku potporu Grada Dubrovnika. Navedeno je formiranje radnih skupina stručnjaka koji rade s različitom grupom korisnika – ciljanom skupinom budućeg strateškog dokumenta. S obzirom da se javila potreba, Grad Dubrovnik odlučuje o pozivu i drugih stručnjaka koji rade u različitim institucijama i organizacijama civilnih društava, a kako bi navedeni strateški dokument prikazao valjanu sliku problema i ciljeva za unaprjeđenje slike zdravlja grada Dubrovnika.
Na sastanku je zaposlenica DEŠE – Dubrovnik dobila prostor za predstavljanje područja djelovanja i projekte koje provodi DEŠA. Zaposlenica DEŠE je istaknula provedbu istraživanja „Zaštita i prava žrtava nasilja u obitelji“. Predstavila je osnivanje radne skupine za izradu nacrta Strategija zaštite od nasilja u obitelji Grada Dubrovnika te konferenciju na kojoj će se predstaviti sinteza i rezultati istraživanja, kao i nacrti navedene Strategije. Zaposlenica DEŠE je obrazložila potrebu za izradom lokalne Strategije zaštite nasilja u obitelji. Objasnila je da će se izradom lokalne Strategije utjecati na bolju i efikasniju primjenu zakona te osiguranje funkcionalnijeg i efikasnijeg sustava podrške žrtvama nasilja u obitelji. Strategijom bi propisali mjere koje bi žrtvama nasilja u obitelji bile od velike pomoći prilikom izlaska iz začaranog kruga nasilja u obitelji. Stručnjacima bi strategija bila bitan vodič na koji bi se mogli pozvati prilikom izgradnje boljeg sustava podrške žrtvama nasilja u obitelji. Izradu Strategije financijski podržava SOLIDARNA- zaklada za ljudska prava i solidarnost.